top of page

October 18, 2018

Konferencja za nami

17 października 2018 o godz. 12.30 odbyła się konferencja podsumowująca projekt "CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy". W konferencji udział wzięło prawie 140 osób, wśród nich dyrektorzy  szkół, organizacji z którymi współpracujemy, pracodawcy, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie CKZiU nr 1. Uczestnicy projektu podzielili się doświadczeniami jakie przywieźli z Włoch, przedstawili efekty, przekazali swoje odczucia. Było wiele pozytywnych emocji.

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji w której przedstawiono, krok po kroku wszystkie działania związane z projektem. Następnie uczestnicy projektu przygotowali tzw. część artystyczną, w której między innymi opowiedzieli o swoich włoskich doświadczeniach.

Ogromną niespodzianką był fakt, że mogliśmy usłyszeć i zobaczyć również nagrania, które przesłali nam nasi włoscy partnerzy, a w których wspominali (bardzo pozytywnie) pobyt naszych uczniów w Parmie.

Fragmenty części artystycznej oraz materiał filmowy z Włoch załączamy poniżej i powyżej :).

Następnie Pan Dyrektor Krystian Szatka zabrał głos i opowiedział m.in. o celach projektu. Pani Dorota Bednarska swoje słowa skierowała przede wszystkim do uczestników projektu, uświadamiając  nam wszystkim, w jakim wyjątkowym przedsięwzięciu brali udział nasi uczniowie. Podała szereg przykładów potwierdzających wszechstronny rozwój naszych uczniów, który zainspirowany był udziałem w projekcie. Głos zabrali również pracodawcy, pan Michał Załuczkowski z restauracji Shausha, Jerzy Poznański z restauracji Momo, Marcin Janiszewski z restauracji Szamma. Wszyscy oni podkreślili dużą wartość projektu, a także zadeklarowali chęć dalszej współpracy w ramach zarówno praktyk zawodowych, jak i innych projektów.

Po zakończeniu tej części wszyscy goście mieli okazję do rozmowy przy kawie, herbacie i włoskich zakąskach, które nasi uczestnicy przygotowali wg oryginalnych włoskich receptur. 

October 15, 2018

Jutro ważny dla nas dzień

To już jutro, konferencja podsumowująca projekt "CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy". Jesteśmy przygotowani. Jeszcze raz zapraszamy.

September 16, 2018

Konferencja podsumowujaca projekt

Już za miesiąc odbędzie się konferencja podsumowująca nasz projekt. Zaprosiliśmy na nią przedstawicieli Wydziału Edukacji w Gliwicach, Delegatury Kuratorium Oświaty, dyrektorów gliwickich szkół zawodowych, pracodawców współpracujących z naszą szkołą, rodziców uczestników, mieszkańców Gliwic, a także uczniów i nauczycieli CKZiU nr 1

September 09, 2018

Po wakacjach

Wakacje szybko minęły, a my wracamy do wspomnień z pobytu w Parmie.

Nasza praktyka we Włoszech to doświadczenia, którymi chcemy się podzielić z innymi uczniami naszej szkoły. Dlatego zorganizowaliśmy spotkania na lekcjach wychowawczych, na których pokazaliśmy przygotowane przez nas prezentacje, opowiedzieliśmy o naszych doświadczeniach zawodowych, wycieczkach i czasie który spędziliśmy w Parmie.  (GALERIA) 

May 11, 2018

I wyjechali ...

W sobotę 12 maja 2018 r. nasi uczniowie wyjechali do Włoch na praktyki zawodowe. Odjazd nastąpił z zajezdni PKS na ul. Pionierów w Gliwicach. Bezpiecznej podróży!

Relacja z podróży i pobytu na bieżąco na szkolnym FB.

May 08, 2018

Spotkanie organizacyjne

9 maja w środę, o godz. 13.00 odbyło się zebranie organizacyjne przed wyjazdem na praktyki zawodowe do Włoch. Obecni byli wszyscy uczestnicy projektu oraz opiekunowie. Zebranie poprowadziła Barbara Pypno, koordynator projektu, która przypomniała o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących nadchodzącego wyjazdu, tj. o dokumentach, które należy zabrać ze sobą, co spakować, gdzie i kiedy wyjeżdżamy, jaka postawa obowiązuje na wyjeździe itp. Odpowiedziała również na szereg pytań, które uczniowie jej zadali. Na zebraniu rozplanowano również rozmieszczenie osób w pokojach.

May 06, 2018

Spotkanie organizacyjne

Przypominam, że 9 maja spotykamy się na Auli, na odprawie przed wyjazdem.

April 22, 2018

Spotkanie z rodzicami

Przypominam o zebraniu z rodzicami, które odbędzie sie 25 kwietnia 2018 r. w Auli CKZiU nr 1 o godz. 16.00

April 08, 2018

Rozmowa kwalifikacyjna

Uwaga, Uwaga, 
jutro rozmowa kwalifikacyjna! zaczynamy o godz. 10.00, w pokoju doradcy zawodowego.
Kolejność będzie następująca: na pierwszy ogień idą ekonomiści, potem żywieniowcy i kucharz, turyści i na koniec hotelarze.

Przygotujcie się pięknie i życzę powodzenia :)

January 11, 2018

Jutro zaczynamy :)

Przypominam, że jutro rozpoczynamy przygotowanie do stażu. Obecność obowiązkowa.

January 02, 2018

Spotkanie 8 stycznia 2018 r. godz. 12.55, Aula

Drodzy Powerowcy :) rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy z nowymi wyzwaniami - przygotowaniem do stażu za granicą. Zajęcia rozpoczniemy już w weekend 13-14 stycznia 2018 r.
Zapraszam na krótkie spotkanie informacyjne w poniedziałek 8 stycznia w Auli, na dużej przerwie (12.55).

December 02, 2017

Spotkanie po rekrutacji

Przypominam, że jutro tj. 4.12.2017 r. w Auli, na dużej przerwie, odbędzie się spotkanie wszystkich zakwalifikowanych do projektu "CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy" oraz rezerwowych.

November 27, 2017

Wyniki rekrutacji

Droga  młodzieży, miło mi zakomunikować, że rekrutacja do projektu pn. CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy, została zakończona. Zapoznajcie się z wynikami. Możecie je zobaczyć w gablocie projektu (obok sekretariatu), na FB i tutaj w zakładce projektu.

Wszystkich, którzy zakwalifikowali się do projektu oraz tych którzy są na liście rezerwowej, zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 4 grudnia 2017,  do Auli, o godzinie 12.55. Obecność obowiązkowa.

November 21, 2017

II etap rekrutacji

Przypominamy, że II etap rekrutacji odbędzie się 24.11.2017 r. o godz. 11.15 w Auli.

Uczniowie napiszą test z języka angielskiego a następnie wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej. 

Proszę przygotować krótką prezentację siebie w języku angielskim.

November 13, 2017

Rekrutacja trwa

Zostało jeszcze 6 dni rekrutacji do projektu "CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy". Pobierz formularz zgłoszeniowy - termin oddania upływa 20 listopada 2017 r.

November 01, 2017

Chcesz zdobyć europejskie doświadczenie zawodowe? Rusza REKRUTACJA do projektu „CKZiU nr 1 ODKRYWA EUROPEJSKIE RYNKI PRACY”

W dniach 6-20 listopada 2017 r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie „CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy”. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

 

W ramach projektu 27 osób - uczennic i uczniów - skorzysta z następujących form wsparcia:

 • mobilność zagraniczna (4 tygodniowe staże we Włoszech),

oraz przed mobilnością:

 • zajęcia językowe (15 godz. język angielski, 15 godz. język włoski),

 • zajęcia na temat kultury tradycji i obyczajów Włoch,

 • zajęcia z doradcą zawodowym.

 • Po powrocie uczniowie będą zobowiązani do wzięcia udziału w działaniach ewaluacyjnych i upowszechniających rezultaty projektu.

 

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie w Parmie wraz z wyżywieniem (w postaci kolacji oraz kieszonkowego na pozostałe wyżywienie), podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu.

 

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie II klas Technikum z kierunków:

 • technik hotelarstwa,

 • technik żywienia i usług gastronomicznych,

 • technik ekonomista,

 • technik obsługi turystycznej,

oraz

 • III klasy Szkoły Branżowej I Stopnia z kierunku Kucharz.

 

Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Szczegółowe kryteria rekrutacji i jej poszczególne etapy zostały przedstawione w Regulaminie rekrutacji.

 

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa w projekcie i wziąć udział w procesie rekrutacji należy:

 • zapoznać się z Regulaminem rekrutacji,

 • uzupełnić formularz zgłoszeniowy (część A i część B1). W przypadku niepełnoletności kandydata/ki formularz musi podpisać również rodzic/opiekun prawny,

 • przedłożyć go do uzupełnienia wychowawcy (część B2),

 • wypełniony i podpisany przez wychowawcę i ucznia/uczennicę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu - Pani Barbary Pypno lub złożyć w sekretariacie szkoły. Ostateczny termin złożenia formularzy mija w dniu 20 listopada 2017 r.

Please reload

bottom of page